v0.67 GW

Dendrocoptes medius arba Dendrocopos medius
[Piciformes • Picidae]  (Clements)
LT Vidutinis margasis genys
EN Middle Spotted Woodpecker
DE Mittelspecht
RU Средний пёстрый дятел
SE Mellanspett
LV Vidējais dzenis
FR Pic mar
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 500-700

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Mažesnis už didįjį genį, bet žymiai didesnis už mažąjį. Gana mažas genys, panašus į didįjį genį, pilkšva rausva galva, mažesniais baltais plėmais ant sparnų, aiškiai margais šonais ir rusva ar gelsva apačia, rausvu pauodegiu. Viršugalvis apvalesnis už didžiojo genio.

Jei matosi galva ir kūno apačia, supainioti sunku. Lyginant su didesniais geniais, ne toks tvirtas ir blyškesnis, veidas šviesesnis ir 'malonesnis'. Nuo didžiojo genio atskiriamas iš nepilnų 'ūsų' (nesiekia snapo); dažnai ir iš pamargintų krūtinės bei šonų, nors panašiai pamarginti būna ir didžiojo genio jaunikliai. Skrydžiu ir elgesiu primena didįjį genį, tik judresnis, dažnai keičia vietą, dėl to kartais būna sunku stebėti. Rečiau naudojasi snapu, kaip kirviu, dažniau - kaip žnyplėmis. Medžiuose maitinasi kiek aukščiau, nei didysis genys.

Buveinė

Paplitimas labai susijęs su skroblų paplitimu. Mėgsta skroblų-ąžuolų miškus, parkuose - guobas; apsigyvena senuose soduose ir paupyje ar užliejamuose laukuose augančiuose alksniuose. Nesugeba taip aktyviai kalti medžių, kaip didysis genys, dėl to daugiau laiko praleidžia rankiodamas maistą nuo žemės ar medžių paviršiaus. Dėl tų pačių priežasčių labiau mėgsta maisto ieškoti ant ligotų ir mirusių medžių, jų šakų. Šios priežastys lemia, kad vidutiniai geniai gali gyventi tose pačiose teritorijose, kur jau gyvena didieji geniai, bet nesugeba persikelti į greta esančias, iš pažiūros panašias, teritorijas.

Panašios rūšys