v0.67 GW

Dryobates minor arba Dendrocopos minor
[Piciformes • Picidae]  (Clements)
LT Mažasis margasis genys
EN Lesser Spotted Woodpecker
DE Kleinspecht
RU Малый пёстрый дятел
SE Mindre hackspett
LV Mazais dzenis
FR Pic épeichette
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 7000-10000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Trečdaliu mažesnis už didįjį genį. Santykinai mažas, mažasnapis, baltai juodas genys, juostuota baltai viršutine dalimi, pauodegys ne raudonas. Skrydžiu skiriasi nuo kitų genių (labiau plevenantis), skrendančio siluetas kompaktiškas.

Apgaulingas, bet nesupainiojamas. Mažesnis už kitus genius. Trumpam pamačius, dažniau primena skrajojantį žvirblinį, nei genį. Dažnai ieško maisto sumedėjusiose žolėse, ant vytelių, kelmų, pūvančių rąstų.

Buveinė

Gyvena beveik visuose Europos miškuose, išskyrus Skandinavijos, Anglijos ir Airijos zonas prie vandenynų. Plačiau iš Dendrocopos paplitęs tik didysis genys, kuris toleruoja ir didesnius temperatūros, drėgmės, vėjo ir lietaus pokyčius. Mažajam geniui (lyginant su didžiuoju) mažiau reikia miško, gali perėti šoninėse medžio šakose, o ne kamiene, maitinasi ant šakų, krūmuose ar žolėse, gali gaudyti vabzdžius ore. Nekietų papuvusių medžių buvimas vertinamas labiau, nei medžio aukštis ar rūšis. Labiau mėgsta atvirus plačialapius miškus, pamiškes, atžalynus, parkus, pakrantes, medžių alėjas, senus sodus.

Panašios rūšys