v0.67 GW

Emberiza rustica
[Passeriformes • Emberizidae]  (Clements)
LT Šiaurinė starta arba Miškinė starta
EN Rustic Bunting
DE Waldammer
RU Овсянка-ремез
SE Videsparv
LV Meža stērste
FR Bruant rustique
Foto/balsas
Rex
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRR
Apibūdinimas

Kiek trumpesnė už nendrinę startą dėl trumpesnės uodegos; kiek didesnė už mažąją startą. Vidutinio dydžio, gana stipri, žvali starta, kiek pašiauštu ar kampuotu viršugalviu. Visuose apdaruose išsiskiria šilko baltumo apačia su didelėmis dėmėmis per krūtinę ir šonuose. ♂ puošnus: juoda galva su centrine viršugalvio linija, baltu antakiu ir dėmėmis užausyje, ryškiai ruda krūtine, šonais ir antuodegiu, šviesiomis baltomis juostomis sparnuose ir uodegos šonuose. ♀ ir jaunikliai išsiskiria mažiau, neturi tokio galvos rašto, tik plačias rudas juostas šonuose ir šviesiai rudą antuodegį.

♂ ruda krūtine ir šonais nesupainiojamas. ♀ ir jaunikliai panašūs į nendrines ir mažąsias startas. Nendrinė starta panašiausia; bet ji neturi tiek rudumo antuodegyje ir šonuose, o sparnų juostos tik blankios; be to - balsas skiriasi. Skraido lengvai ir plazdendama, ne taip netolygiai, kaip nendrinė starta. Laikysena statesnė, išskyrus giedant, tik galva dažniausiai laikoma iškelta, išryškinanti krūtinės gilumą ir raštą.

Buveinė

Mėgsta drėgnas ir miškingas žemumas, ypač karklynus, beržus, tuopas spygliuočių miškų pakraščiuose prie upių ar drėgnas samanotas vietas. Įsikuria vietose, kur auga pavieniai medžiai ar jų grupelės, yra tankumynų ar tankus trakas, durpynai, viržynai, dažnai - tvenkinukai ar nedidelės tėkmės. Žiemoja gana vėsiuose regionuose atvirose ar miškingose vietovėse.

Panašios rūšys