v0.67 GW

Ficedula albicollis
[Passeriformes • Muscicapidae]  (Clements)
LT Baltakaklė margoji musinukė arba Baltakaklė musinukė
EN Collared Flycatcher
DE Halsbandschnäpper
RU Мухоловка-белошейка
SE Halsbandsflugsnappare
LV Baltkakla mušķērājs
FR Gobemouche à collier
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRR
Apibūdinimas

Dydžiu panaši į margasparnę musinukę, tik kiek ilgesniais sparnais. Maža ar vidutinio dydžio musinukė, panašaus būdo į margasparnę musinukę. Veisimosi apdaru suaugęs ♂ dar margesnis už margasparnę musinukę, didesne balta kakta, aiškia pilna apykakle, pilnu ir plačiu brūkšniu sparnuose (besitęsiančiu skersai visą sparną), ir šviesiu antuodegio ženklinimu. Ne veisimosi apdaru ♂, ♀ ir jaunikliai pilkesni viršuje (ypač sprandas ir antuodegis), švaresniu baltumu apačioje nei margasparnės musinukės, ištisesniu sparno brūkšniu, bet visi beveik visiškai tamsia uodega, paprastai be baltų kraštų, kaip margasparnės musinukės. Suglaustame sparne balta dėmė ant plasnojamųjų plunksnų yra kriaušės formos (dažnai aiškesnė, nei maža dėmelė margasparnės musinukės sparne).

Veisimosi apdaru suaugęs ♂ nesupainiojamas. Veisimosi vietose iš aprašytų požymių ir giesmės nesunkiai atskiriamas nuo margasparnės musinukės, bet migracijos metu ir žiemos apdaru atskirti baltakaklę musinukę nuo margasparnės kiek sunkiau, nes apdaro detalės supanašėja; tik balsas visada padeda nesunkiai atskirti šias rūšis.

Buveinė

Dažnesnė kiek šiltesnėse žemyno zonose, labiau už margasparnę musinukę mėgsta būti medžių viršūnėse, nei žemesnėse šakose ir rečiau būna ant žemės. Dažniausiai randama plačialapiuose miškuose, gerai apželdintuose parkuose ir alėjose, vaismedžių soduose.

Panašios rūšys