v0.67 GW

Luscinia luscinia
[Passeriformes • Muscicapidae]  (Clements)
LT Rytinė lakštingala arba Lakštingala
EN Thrush Nightingale
DE Sprosser
RU Соловей arba Обыкновенный соловей
SE Näktergal
LV Lakstīgala
FR Rossignol progné
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 40000-70000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++
Apibūdinimas

Dydžiu panaši į vakarinę lakštingalą, tik smailesniais sparnais ir gerokai ilgesne uodega. Skiriasi nuo vakarinės lakštingalos pilkšvai rudesniu, labiau žalsvu apdaro atspalviu, įvairesniu balsu. Iš viršaus ir iš galo žiūrint, labiausiai skiriasi mažesniu kontrastu tarp blyškiai rusvos uodegos ir blyškiai rudo apdaro viršaus; iš apačios ir priekio matosi pilkšvas pagurklis ir pamarginta krūtinė. Jaunikliai tamsesni už suaugusius, išmarginti gelsvomis ir tamsiai rudomis dėmėmis.

Atskirti nuo vakarinės lakštingalos pakankamai lengva, jei pilnai matosi apdaro atspalvis, uodegos kontrastas ir priekio bei kūno apačios raštas, bet rudesni, neryškiai marginta krūtine paukščiai, jei tyli, vargiai atskiriami. Skrydis ir elgesys beveik toks pat, kaip ir vakarinės lakštingalos, tik kiek drovesnis, dažnai pabėga ar prisispaudus nuslenka į priedangą.

Buveinė

Kartais gali gyventi panašiose vietose, kaip ir vakarinė lakštingala, nors turi gyvenamai vietai savų reikalavimų. Gyvenamoje vietoje turėtų būti gilaus minkšto juodžemio, padengto (dažniausiai) nukritusių senų lapų sluoksniu, aukšta ir tankia, bet su properšomis, žolių danga ir gausa aukštų krūmų, žemų medžių, suformuojančių tankumyną; paprastai tokios vietos randamos prie upių ar prie stovinčio vandens telkinių. Žiemoja Afrikoje tik tankumynuose, neretai kartu su vakarine lakštingala.

Panašios rūšys