v0.67 GW

Perdix perdix
[Galliformes • Phasianidae]  (Clements)
LT Pilkoji kurapka arba Kurapka
EN Grey Partridge arba Partridge
DE Rebhuhn
RU Серая куропатка
SE Rapphöna
LV Laukirbe
FR Perdrix grise
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 10000-20000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Suaugusios gerokai didesnės už putpeles, nors jaunikliai - panašaus dydžio. Labiausiai paplitusi fazaninių šeimos atstovė apvalia galva, apvaliu kūnu; kaklo beveik nesimato. Apdaras blyškiai ruožuotas ('kirmėlėtas'), tamsiai pamargintas pilkšvai rudas ir pilkas, galva oranžinė, kaklas pilkas. Stačių ♂♂ ir daugelio ♀♀ pilve matosi tamsi 'pasaga'.

Gerai matomas suaugęs paukštis nesupainiojamas, nes oranžinis veidas unikalus. Skrenda lengvai, greitai pakyla. Net pabaidyti paukščiai būreliais pakyla kartu ir neišsibarsto.

Buveinė

Gyvena vėsesniuose vidutinio klimato kraštuose, pietinis paplitimo arealas siekia stepių ir Viduržemio jūros regionus, apsistoja ir šiauriniuose miškuose. Žemės paukštis, mėgsta apsigyventi žolių, nedaug aukštesnių už pačios ūgį, plotuose, kurie ribojasi ar yra įsiterpę į aukštesnių, tankesnių žolių, krūmokšnių plotus, pamiškes. Šalia turėtų būti plikų, geriausia - dulkėtų vietų - pūdymų, arimų ar kopų. Vengia dykumų ir pusdykumių, raižytų ar uolėtų vietovių, pelkių (nebent - pusiau ar visai nusausintų), pajūrių, ežerų ir upių pakrančių, miškų, jei juose nėra didelių atvirų plotų. Apsigyvena grūdų laukuose, pievose ir ganyklose, ypač ten, kur yra neprižiūrimų plotų, gėlo vandens ir dulkių.

Panašios rūšys