v0.67 GW

Anser brachyrhynchus
[Anseriformes • Anatidae]  (Clements)
LT Trumpasnapė žąsis
EN Pink-footed Goose
DE Kurzschnabelgans
RU Короткоклювый гуменник
SE Spetsbergsgås
LV Īsknābja zoss
FR Oie à bec court
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++
Apibūdinimas

Mažesnė už pilkąją žąsį, kiek smulkesnė, mažesnė ir trumpesniu kaklu už želmeninę žąsį. Vidutinio dydžio, gana kompaktiška, trumpoku kaklu ir snapu, rausvai pilka žąsis tamsia, apvalia galva ir kakta, blyškiu sparno priekiu, matomu skrendant. Snapo žymėjimas ir kojos rausvos.

Iš toliau ar stebint blogesnėmis sąlygomis sunku atskirti nuo kitų žąsų; kompaktiškumas, elegantiška laikysena, tamsios galvos su pilkesniu kūnu kontrastas ir pilkas sparno priekis skrendant pagrindinės jos savybės. Trumpesnis kaklas (atrodo įimtas) ir snapo, kojų spalva padeda ją atskirti nuo želmeninės žąsies.

Sparnais moja greičiau ir lanksčiau už didesnes žąsis, siluetas elegantiškesnis ir kompaktiškesnis, apvali galva būna arčiau apvalesnio kūno. Būrys šūkčioja aukštesnėmis natomis, nekantriau ir šaižiau už pilkąją ir želmeninę žąsis.

Buveinė

Dauguma buveinių yra šiaurinio Atlanto vandenyno pakrantėse, jose peri trumpos vasaros metu. Islandijoje peri neprieinamuose upių tarpekliuose, kurių nepasiekia žemės plėšrūnai. Špicbergene, kur nėra arktinės lapės užpuolimo grėsmės, peri ant žemės ar žolėtuose šlaituose, taip pat ant žemų uolų ir akmeninių atodangų.

Panašios rūšys