v0.67 GW

Turdus pilaris
[Passeriformes • Turdidae]  (Clements)
LT Smilginis strazdas arba Pļers
EN Fieldfare
DE Wacholderdrossel
RU Рябинник
SE Björktrast
LV Pelēkais strazds
FR Grive litorne
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 80000-120000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Kiek mažesnis už amalinį strazdą, santykinai ilgesne uodega; beveik ketvirčiu ilgesnis už baltabruvį strazdą. Didelis, ilga uodega, dažnai triukšmingas. Apdaras spalvingiausias ir įvairiausias iš visų strazdų, melsvai pilka galva, kaštonine nugara, pilku antuodegiu ir beveik juoda uodega, aiškiai matoma jam būnant ant žemės, gausiai dėmėtais šonais ir krūtine, balta papilve ir juodu pauodegiu, matomu iš apačios. Jaunikliai blyškesni ir tolygiau dėmėti apačioje. Lengvai pažįstamas iš pilko antuodegio, juodos uodegos ir baltos sparnų apačios.

Nesupainiojamas; nė vienas kitas strazdas apdare neturi tokio ryškaus kontrasto tarp antuodegio ir uodegos (balta sparnų apačia yra ir amalinio strazdo). Skrenda gana vangiai, sparnų mostai kaitaliojami neilgu sklendimu ištiesus sparnus ir trumpais 'nėrimais' juos suglaudus. Sprukdami skrenda mažiau panikuodami už kitus strazdus, neneria į tankmę, o nuskrenda prie kitų sutūpusių paukščių į 'saugius medžius', dažnai kartu su amaliniais strazdais.

Buveinė

Gyvena beržynuose, pušynuose, eglynuose, alksnynuose ir mišriuose miškuose, dažniausiai atviroje augalijoje ar drėgnų vietų pakraščiuose, apaugusiuose žolėmis; dažnas palei upes ar medžių grupėse prie pelkučių, vėsiose ir drėgnose vietose. Gyvena ir vietose, kurias mėgsta baltagurklis strazdas, netgi atviroje tundroje. Žiemą apsistoja priemiškiuose, atviresnėse vietose, tuo metu vengia miškų, durpynų ir drėgnų vietų, žmonių gyvenviečių (išskyrus atšiaurias žiemas). Labai mėgsta uogas ir sezono metu gali persikelti gyventi arčiau jų.

Panašios rūšys