v0.67 GW

Turdus viscivorus
[Passeriformes • Turdidae]  (Clements)
LT Amalinis strazdas
EN Mistle Thrush
DE Misteldrossel
RU Деряба
SE Dubbeltrast
LV Sila strazds
FR Grive draine
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 10000-20000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++++++++
Apibūdinimas

Beveik trečdaliu didesnis už strazdą giesmininką, proporcingai ilgesniais sparnais ir uodega, kūno užpakalinė dalis atrodo lieknesnė, o krūtinė - sunkesnė; siluetas visumoje ilgesnis; kiek ilgesnis ir stambesnis už smilginį strazdą. Didelis strazdas, stačia laikysena, ilga uodega, stipriu snapu, tvirtomis kojomis; žalsvai-pilkai-rudu viršumi, didelėmis tamsiomis dėmėmis apačioje ir balta sparnų apačia. Pastebimas blyškus plotas aplink akį ir prie snapo; uodegos kraštai beveik balti, aiškiai matomi iš už nugaros.

Didelis, pilkšvu viršumi ir balta sparnų apačia - šie požymiai padeda atpažįstant atmesti mažesnius dėmėtus strazdus. Skrenda galingai ir tiesiai, nepilni staigūs mostai pabrėžia paukščio sunkų sudėjimą ir ilgą uodegą; sudeda sparnus po kiekvienos mostų serijos (ilgas elipsinis siluetas), bet dėl to skrydis nėra banguotas. Dažnai skrenda gana aukštai, 30 m ir aukščiau. Kylant ir palei žemę skrenda šuoliais, tuo primindamas žaliąją meletą ar gegutę. Eisena panaši į strazdo giesmininko, tik elgsena kiek drąsesnė, agresyvesnė. Migruoja mažesniais būriais nei kiti strazdai; rudenį suformuoja panašius į šeimas nedidelius būrelius, žiemą dažniausiai būna po vieną.

Buveinė

Istoriškai gyvena vidutinėse ir aukštesnėse platumose, nei kiti strazdai. Nors yra drąsus ir stiprus, atlaiko stiprų vėją ir lietų, kartu yra labai jautrus šalčiui, ypač sniegui ir ledui, taip pat vengia dykynių ir labai karštų zonų. Gana plačiai paplitęs, bet niekur nėra labai gausus. Gyvena vietovėse, kuriose šalia aukštų medžių yra atviros aikštelės, apaugusios neaukšta žole, ne per arti žmonių gyvenviečių; mėgsta, kai netoliese auga uogos. Vengia tankaus miško, taip pat visiškai atvirų, be medžių, plotų, plikų dirvų, labai drėgnų vietų. Pastaruoju metu bando apsigyventi ir parkuose bei soduose.

Panašios rūšys