v0.67 GW

Buteo rufinus
[Accipitriformes • Accipitridae]  (Clements)
LT Stepinis suopis arba Ilgakojis suopis arba Rudasis suopis
EN Long-legged Buzzard
DE Adlerbussard
RU Курганник
SE Örnvråk
LV Garkāju klijāns
FR Buse féroce
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRR
Apibūdinimas

Didesnis ir už paprastąjį, ir už tūbuotąjį suopius, ilgesniais sparnais, už pastarąjį - platesne uodega. ♀ truputį didesnė už ♂. Didelis suopis, siluetu ir sparnų laikymu primenantis kilnųjį erelį. Apdaras įvairus, bet daugumos sparnų apačios priekis ir kūnas rudai oranžiniai, pilvas ir riešo sritis tamsesni, sparnai balti, tamsiu galiniu kraštu, juodais galais, kontrastuojančiais su blyškia galva, pereinančios nuo beveik baltos iki oranžinės spalvos uodega. Jaunikliai ne tokie ryškūs, oranžine spalva padabinti tik šonai ir uodega, kuri dar ir ne tamsiai, bet tankiai juostuota.

Dažniausiai painiojami su Buteo buteo vulpinus porūšiu, kartais - su tūbuotuoju suopiu. Pastarojo uodegos raštas (balta su juoda juosta gale) dažniausiai išsklaido abejones. Už Buteo buteo vulpinus didesnis, ilgesniais sparnais ir platesne uodega, blyškesne galva ir sparnų viršumi. Skrenda grakščiau už suopį, sparnų mostai plastiškesni ir lėtesni.

Buveinė

Peri šiltesniuose kraštuose, sausose ir pusiau sausose stepėse, dykumų stepėse, dykumų pakraščiuose - jei netoli yra vandens. Medžioja virš ganyklų, bet nedažnai - virš dirbamų žemių. Peri ant uolų, skardžių, kalvų ir nevengia sukti lizdo ant aukštų medžių, jei atranda tinkamų.

Panašios rūšys