v0.67 GW

Alaudala rufescens arba Calandrella rufescens
[Passeriformes • Alaudidae]  (Clements)
LT Pilkasis trumpapirštis vieversys arba Pilkasis vieversys
EN Mediterranean Short-toed Lark arba Lesser Short-toed Lark
DE Stummellerche
RU Серый жаворонок
SE Medelhavsdvärglärka
LV Mazais cīrulis
FR Alouette pispolette
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RR
Apibūdinimas

Visi porūšiai yra panašaus į trumpapirštį vieversį apkūnumo, tik kiek ilgesniais sparnais ir trumpesniu, bukesniu snapu. Mažas vieversys, elgesiu panašus į trumpapirštį, apdaras labiau dryžuotas ir rudesnis viršus bei krūtinė. Neturi tokių žymių ant peties, kaip trumpapirštis, blyškūs antakiai susijungia virš snapo, dėl to kakta atrodo blyški.

Dažnai painiojamas su kitų vieversių jaunikliais, bet ne taip dažnai, kaip trumpapirštis, painiojamas su kitais mažais ar vidutiniais vieversiais dėl to, kad apdaro raštas yra mažiau spalvotas ir pagal raštą panašus tik į žymiai didesnio dirvinio vieversio. Lengviausia atskirti nuo trumpapirščio iš balso. Skrenda ir vaikšto kaip trumpapirštis vieversys, tik skrendančio siluete kartais matomi santykinai apvalesni sparnai.

Buveinė

Buveinės panašios į mėgiamas trumpapirščių, nors pilkieji vieversiai reti žolingose lygumose. Išgyvena labiau sausose, smėlingose, prastose, molingose, druskingose, žvyruotose už trumpapirštį vieversį žemėse, dėl to abiejų šių rūšių konkurencija panašiose vietose nėra per daug arši.

Panašios rūšys