v0.67 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Kiek didesnė už paprasąją medšarkę, panaši kūno sudėjimu, tik kiek ilgesne uodega. Gana maža, kompaktiška, bet vis tik ilgauodegė medšarkė, elgesiu panaši į paprastąją, tik apdaras vienaspalvišiausias iš visų medšarkių, smėlio į rudumą atspalvio. Vienintelės išskirtinesnės savybės yra rusvas pauodegys ir iš abiejų pusių raudono atspalvio uodega, suaugusio ♂ veide tamsi pailga dėmė, o vakaruose gyvenančių porūšių - ant sparno esanti balkšva dėmė. ♀ blyškesnė, veido dėmė prie akies rudesnė ir mažesnė, dėmės ant sparno beveik nėra arba jos nesimato, apatinė dalis kiek pamarginta žvyno formos raštu, snapo pagrindas rausvesnis. Jauni paukščiai pirmą žiemą apdare turi jaunikliškų pamarginimų, antakis balkšvai rusvas, dėmė prie ausies ruda; sparnai, uodegos viršutinė dalis, pauodegio apačia ir uodega tamsiai juostuota; balta dėmė ant sparno neryški. Nėra sunku atskirti tipišką suaugusį paukštį, bet nėra taip lengva atskirti nesubrendusius paukščius nuo paprastosios medšarkės arba bet kurio amžiaus paukščius nuo rudosios medšarkės. Hibridizuojasi su paprastąja medšarke.
Skrenda panašiai kaip paprastoji medšarkė, nors atrodo gerokai lengvesnė, o siluete uodega ne tokia sunki, bet šie skirtumai daugiausia nulemti apdaro spalvos ir raštų. Balsas panašus į paprastosios medšarkės.
Peri Azijoje, piečiau vidutinėse platumose, kalnuose iki 3,5 km aukščio, taip pat kalvose ir skurdžiose lygumose. Mėgsta tankmes paupiuose, krūmokšnių plotelius sausose stepėse, kalnuose - kadagius.