v0.67 GW

Turdus philomelos
[Passeriformes • Turdidae]  (Clements)
LT Strazdas giesmininkas arba Mačiņš
EN Song Thrush
DE Singdrossel
RU Певчий дрозд
SE Taltrast
LV Dziedātājstrazds
FR Grive musicienne
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 1000000-2000000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++++++++
Apibūdinimas

Kiek didesnis už baltabruvį strazdą, tvirčiau sudėtas, bukesniais sparnų galais, pauodegys ir uodega kiek ilgesni; mažesnis už amalinį strazdą, santykinai trumpesne uodega. Vidutinio dydžio strazdas, gerai subalansuoto sudėjimo, stačios laikysenos, rudo atspalvio viršumi, didelėm dėmėm išmarginta apačia. Sparnų apačia gelsvai ruda. Jauniklių viršus gelsvai dėmėtas.

Labiausiai paplitęs dėmėtasis strazdas, retkarčiais gali būti painiojamas su amaliniu strazdu (didesnis ir ilgesne uodega), baltabruviu strazdu (mažesnis ir labiau išmargintas). Skrenda panašiai kaip ir kiti mažesni strazdai, primena kiauliukes ar lakštingalas, tik galingiau ir greičiau; sparnų mostai greiti, staigus plakimas suteikia pagreitį, tik skrenda ne taip banguotai, kaip didesni strazdai. Šokčiojimą keičia bėgimu, daro pauzes, sustingdamas budria poza. Susijaudinęs krusčioja sparnus ir uodegą.

Buveinė

Pakenčia vėsų, drėgną ir vėjuotą, bet ne sausą, labai šiltą ar speiguotą, sniegingą klimatą. Gyvena ten, kur medžiai ar krūmai papildo atviras, žolėtas laukymes, senų lapų plotus po medžiais ar drėgną žemę, kurioje paukščiai randa užtektinai tinkamų maistui vabzdžių. Primityvių miškų paukštis, gyvena ir lapuočių, ir spygliuočių miškuose, kur beržas, alksnis ar ąžuolas suteikia šešėlį ir yra drėgna. Gyvenamose vietose turi būti daug augalijos - jaunų eglių ar kitų spygliuočių. Žemės ūkio plėtojimas, industrinių ir urbanizuotų zonų plėtimas paskatino persikėlimą į nedidelius miškelius, parkus, krūmynus, geležinkelio pylimus, kelkraščius, kapines, sodus ir net gyvenviečių priemiesčius.

Panašios rūšys