v0.67 GW

Carpodacus erythrinus
[Passeriformes • Fringillidae]  (Clements)
LT Raudongalvė sniegena arba Raudonkikilis
EN Common Rosefinch arba Scarlet Rosefinch
DE Karmingimpel
RU Чечевица arba Обыкновенная чечевица
SE Rosenfink
LV Mazais svilpis
FR Roselin cramoisi
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 50000-120000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++
Apibūdinimas

Dydžiu panaši į naminį žvirblį, bet sąlyginai mažesniu, giliau įsodintu snapu, giliau įskelta uodega. Vidutinio dydžio, gumbuotu snapu, kresna, bet ilga; apdaru, išskyrus suaugusį ♂, primena naminio žvirblio ir pilkosios startos ♀. Suaugęs ♂ skaisčiai raudona galva, priekiu ir antuodegiu; ♀ ir nesubrendę - pilkai, žalsvai-rusvi, švelniai išmarginti viršuje ir apačioje. Visos ♀♀ ir nesubrendę paukščiai turi gana ryškius, siaurus, balsvus skersinius brūkšnius sparnuose. Balsas išskirtinis.

♂ dėl savo apdaro nesupainiojamas. Skrydis kiek sunkokas, primena žvirblio ir kikilio; skrendant toliau, tampa banguotas. Laikysena beveik vertikali, galva įtraukta į pečius, dėl to paukštis atrodo storesniu kaklu ir stambesnis, bet ilgauodegis, kai stebi aplinką.

Buveinė

Mėgstamos gyvenamosios vietos yra tankumynai miško pakraščiuose, miško atvirumos, ataugantys jaunuolynai (spygliuočių ir plačialapių medžių), krūmų grupės ir pavieniai medžiai drėgnuose laukuose ar upių slėniuose, tankūs karklynai, kartais sodai, kapinės, spygliuotos gyvatvorės. Europos vakaruose - sausesnės dirbamos žemės, apaugusios erškėtrožių krūmais ir tankumynais, yra mažiau mėgstamos; dažniau pasirenkami nelabai aukšti alksnių, tuopų, gluosnių tankumynai su keliais aukštesniais medžiais. Skirtingose paplitimo vietose pasirenkamos įvairios gyvenamosios vietos - nuo drėgnų (net pelkėtų) vietų su krūmokšniais iki sausų ir neaukštų atvirų miškų, kuriuose auga krūmai.

Panašios rūšys